Slovo boudoir [budoár] je odvozené z francouzského slova bouder, což znamená „být rozmrzelý“. Já v tom tedy žádnou podobnost nevidím a určitě je to jen náhoda, ale v historii bylo toto slovo používáno jako označení pro různé místnosti používané především ženami, boudoir tedy vždy souvisel s ložnicemi a soukromým prostorem jako takovým. O několik let později, konkrétně v 80. letech, vzniká i termín Boudoir fotografie „bedroom photography“, který později získává líbivější variantu „boudoir photography“.

Líbí se mi, když si klientka chce udělat radost, jen tak.

Hlavní charakteristika je jasná – žena, přirozené měkké světlo a nenucené pózy. Mým cílem je ukázat jemnost a krásu ženy ve smyslných pózách tím nejrafinovanějším způsobem, nikoliv vulgárně. Erotika a prvoplánová vyzývavost jde zcela stranou, Boudoir je tajemný i hravý, důležité je uvolnění a pohoda.

Boudoir focení je vhodné pro každou ženu, která chce být na pár hodin opečovávaná ze všech stran, nezáleží na počtu vrásek ani konfekční velikosti. Stejně tak může být nespočet motivací, proč si takové fotografie pořídit. Mé klientky často svými fotografiemi obdarovávají své partnery k narozeninám, na výročí či svátek sv. Valentýna, nevěsty překvapují své budoucí manžele před svatebním dnem. Líbí se mi, když tam v podstatě ani žádná motivace není, dotyčná si chce zkrátka udělat radost, jen tak.

Není důležité být perfektně připravená, v ateliéru mám pár věcí k zapůjčení, nicméně si s sebou určitě vezměte zajímavé spodní prádlo (komplety, korzety, body), ve kterém se cítíte pohodlně a sebevědomě. Velice krásně na těle vyniká krajka a skvělou volbou jsou i lodičky, mají totiž kouzelnou moc a většinou ženu promění v charismatickou labuť. Pokud se na spodní prádlo necítíte, nic se neděje, přineste si noční košilku, lehký župan nebo bílou volnější společenskou košili. Úžasně vypadají širší svetry nebo cokoliv v krémových barvách s větším výstřihem, který se dá lehce spustit z jednoho ramene. Mohou to být třeba šaty, tílka i trička, nejlépe v kombinaci s modrými džíny. Kromě oblečení si sebou přibalte i pár ladících doplňků. Může se hodit i výrazný šperk, který běžně nenosíte, pěkné rukavice, kloboučky, sluneční brýle, případně i punčochy a podvazky.

Pokud se chystáte na razantnější změnu účesu, barvení vlasů, ke kosmetičce nebo na depilaci, naplánujte si to alespoň tři dny před focením. Zákon schválnosti v těchto případech funguje celkem spolehlivě, vaše pokožka může zareagovat všelijak. Doporučuji pít hodně vody (o litr více, než jste zvyklá), dlouho spát a vynechat alkohol, způsobuje otoky.

Určitě je dobrý nápad se pro tuto příležitost nechat profesionálně nalíčit a učesat. Za prvé,  budete se líbit sama sobě, což se projeví i na fotografiích, za druhé,  plno se toho zvládne zamaskovat a upravit.

O všechny dámy se na BOUDOIR PARTY postaráme.

Kamarádky jsou vítány! Pokud máte dobrou kamarádku a uvítáte její oporu, neváhejte ji požádat o doprovod. Jistě vám poradí s výběrem oblečení a občas i rozesměje.
Máte-li ráda šampaňské nebo vlastní hudbu? I to je podpora, přibalte ji s sebou do kufru.

Co takhle netradiční dámská jízda či zajímavá součást rozlučky se svobodou? Je to skvělá příležitost si užít příjemný den ve společnosti kamarádek. O všechny dámy se na BOUDOIR PARTY postaráme, dobrá nálada všech přítomných zaručena. Vizážistka, případně i kadeřnice, bude přítomna během celého focení a většina z vás jistě ocení i finančně výhodnější nabídku.

Jak probíhá naše setkání v momentě, kdy vás přivítám ve svém ateliéru?
Po příchodu do ateliéru se s vámi nejdříve domluvím na přesné představě fotografování a společně vybereme oblečení. Pokud máte zájem o služby vizážistky, v tuto chvíli si vás převezme do své péče. Samotné fotografování pak bude trvat v závislosti na zvolené variantě – jednu až tři hodiny.

Přijďte hlavně odpočatá a s dobrou náladou, budu se na vás těšit.